Tipy na výlety do okolí

Pastvinská přehrada

By 29.7.2016 No Comments

Dnes se společně podíváme na přehradní nádrž Pastviny, která je od našich srubů vzdálená jen pár kilometrů. Pokud nejste zastánci chloru, krytých bazénů a spíše oceníte koupání v přírodních nádržích, přehradách a přírodních koupalištích, Pastviny pro Vás budou ideální.

K letošnímu roku je to již 78 let, co se rozhodlo o ulehčení života v obci Pastviny, kvůli problémům s povodněmi, které neustále ničily pozemky a budovy místních obyvatel. Řeka Divoká Orlice, kterou je přehrada Pastviny vyplněna, se stala okamžitě novou atrakcí a rekreanti se začali sjíždět bleskovou rychlostí.

Mimo koupání a možnost vypůjčení lodí (klasických i elektrolodiček) a šlapadel se přes celý rok pořádá nespočet akcí, které rozhodně při výletu ještě víc zpestří Váš program. Pro příklad se již 20. srpna 2016 uskuteční 9. ročník amatérských závodů dračích lodí (Memoriál Pepy Strnada), na které je vždy úžasná a zábavná podívaná.

Zejména pro děti je zde připraven tzv. vláček Pastviňáček, který Vás vezme na okružní jízdu kolem Pastvin. Můžete se tak kochat nádhernou přírodou Orlických hor bez námahy. 🙂

O občerstvení zde také není nouze a z našich srubů projížďkou na kole rovnou můžete cestou potkat i několik památných stromů (Klášterecký klen, Vejdova lípa), Barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově nebo Kostel Největší Trojice v Klášterci nad Orlicí! Už jsme Vám říkali, že u nás se prostě nudit nebudete? 🙂