Tvrz Hanička

Příroda nepříroda, někoho láká zase pro změnu historie a památky po světových válkách. Právě pro tyto nadšence dnes máme další z našich tipů na výlet po okolí Českých Petrovic a tím bude velice známá Tvrz Hanička (vzdálená od našich srubů cca 17 minut jízdy autem – 13 km).
Hanička patřila do systému předválečného opevnění, které se budovalo v 30. Letech minulého století a své jméno získala podle nedaleké osady. Byla řízena Ženijním skupinovým velitelstvím X., které sídlilo v Rokytnici v Orlických horách a její plánovaná kapacita byla 426 můžu + venkovní ostraha.
Při výletu na toto velice udržované opevnění nezapomeňte mrknout na web právě samotné Haničky, kde si můžete zarezervovat i prohlídku interiéru, která je velmi vtipně a zajímavě podávána! Zaujme jistě i děti, ale nezapomínejte, že budete hluboko pod zemí, a proto i když venku bude slunce pořádně pálit, s sebou určitě přibalte alespoň svetřík. Na webu pevnosti naleznete i přesné časy prohlídek, takže si perfektně zvládnete naplánovat celý program. Vstupné je normální, žádná přemrštěná suma a za tak skvělou podívanou to stojí opravdu za návštěvu (dospělí 65,- Kč a děti se studenty se slevou -20,- Kč).
Co se týče více z oné historie, to už Vám nepovíme a vypravte se na místo sami. 

Před prohlídkou nebo i po ní si nezapomeňte prohlédnou a prozkoumat i přilehlé okolí, protože naleznete ještě spoustu dalších bunkrů, které jsou v lesích nedaleko samotné hlavní Haničky. Jde o velmi zajímavou podívanou a v některých případech si můžete vyzkoušet i odvahu a vstoupit do některých pevností, které jsou právě z půlky zarostlé mechem a kapradím v lese.

Zajisté Vás potěší po Vašem návratu sklenička něčeho dobrého nebo maso udělané na grilu na našich srubech.
Tak nezapomeňte vyrazit prohlédnout krásy naší země a zejména Orlických hor. Je na co se dívat!